ADVENTSKE ZORNICE U BREZOVICI

Početak Zornica je u ponedjeljak 3.12.2018. u 6:00 sati i održavati će se od ponedjeljka do subote

Zornice će pratiti orgulje i pjevači.

NAPOMENA: Nedjeljom nema Zornice nego su mise u 8:00 i 11:00 sati po redovitom nedjeljnom rasporedu!

U 2018. GODINI GENERALNO OBNOVLJENO PROČELJE (FASADA) ŽUPNE CRKVE UZNESENJA BDM U BREZOVICI

Zalaganjem župnika Zvonka Vukovića i uz veliku potporu Gradske četvrti Brezovica obnovljeno je pročelje (fasada) župne crkve uz nadzor Gradskog zavoda za zaštitu spomenika kulture.

Radovi na pročelju župne crkve trajali su 4. mjeseca. Osim fasade, popravljeno je i krovište s novim daskama i limenom zaštitom. Uređeni su tornjevi i nadstrešnica glavnog ulaza. Na primopredaji radova, referentica koja je zastupala Gradski zavod za zaštitu spomenika kulture napisala je u građevinski dnevnik: „Zapisnikom se konstatira da su radovi na navedenom objektu izvedeni kvalitetno i u skladu sa naputcima konzervatorskog nadzora, što je potvrđeno upisom u građevinski dnevnik. Svi izvedeni radovi završeni su uredno i bez ikakvih primjedbi što obje strane ovjeravaju svojim potpisom. Radovi su započeti i završeni u roku, tj. po dinamičkom planu gradilišta.“

20181025 104016